LOODUD HOONED JA KORRALDATUD PROJEKTID

Ehitame tasapisi koolituskeskust, kus hoonestus on loodust minimaalselt koormav ja ehitusmaterjalid on kas taaskasutatud või naturaalsed-looduslikud. Aastal 2007 sai vana lauda asemele uus kuur ehitatud. Karkassiks kasutasime oma metsast võetud palke ja saematerjal lõigati samuti kohapeal. Ehitamas olid nii töömehed kõrvalkülast kui ka oma pere.

 

Samal aastal ehitasime ka saunamaja, milleks soetasime vana palkmaja Lõuna-Eestist. Kohendasime seda pisut ja ladusime uuesti kokku. Vundamendis oli soov kasutada betooni minimaalselt, seega tegime postvundamendi. Raketisteks olid kasutatud plastikust veetorud.

 

Esimese rahvusvahelise koolituse käigus, "Promotion of Strawbale building in Baltics towards Climat Change Mitigation", ehitasime suurtest põhupakkidest väikese maja - meditatsioonimaja "Päikese Loojang".

 

Põhupakkidega ehitus meile meeldib! Meie koolituskeskus vajas järgmist hoonet, kus korraldada loenguid ja seminare väiksematele gruppidele. Hoone eesmärk on olla üheks näidismajaks, kus kasutatud materjalid on võimalikult kohalikud ja ehitustehnikad lihtsalt järgi tehtavad.

Selle "Päikesetõusu" maja juures on korraldatud miteid koolitusi, talguid, töötubasid ja ikka selleks, et äratada inimestes huvi loovuse, kohalike looduslike materjalide vastu ja pakkumaks ka isetegemiserõõmu. Ehitusvõtted on nii traditsioonilised kui ka uuemad tehnikad Euroopast ja kaugemalt.

Väga põnevad, lihtsad ja ilusad on näiteks Jaapani traditsioonilised krohvimise ja viimistlustehnikad. Mitmeid neist oleme ka selle maja peal proovinud.

   

Majas sees on küttekoldeks kivist Soome massiivahi, mis nii Lõuna-Eesti kui kohaliku savikrohviga üle krohvitud. Teiseks ahjuks on Rakett (ingl. rocket stove) koos laia lesoga.

 

Meisterdasime majakese eeslitele ja kanadele. Tehnika on iidne- puitpostid, otsad põletatud ja pool meetrit maa sees. seintele tehtud liivakoti vundament. seinad laotud puupakkudest, millel vahele pandud cob. Katuseks Mandala "konstruktsioon". Mätaskatus on veel tulemas :) Siin mõned pildid.

2010 aasta viimasel kahel kuul tegelesime hobustele talli ehitusega.
Sai selline väljast väike - seest suur ja hubane. Pildikesi ehitusest.

Küünlapäeval sai meisterdatud selle küla esimene Labürint, kus tunned, et Elu on tõeline Rännak.

Korraldatud koolitustest on tehtud ka hulgaliselt pilte, millest osad leiate siit.

Ehitamistest ja toimetamistest "meie maal" leiad siit huvi korral infot ka edaspidi.